Szacunek do przeszłości,
ekscytacja przyszłością

O nas

D61 Design stoi na punkcie styku różnych doświadczeń i kompetencji. Łączy nas niezmiennie otwartość, pracowitość oraz poczucie projektowej odpowiedzialności. Wywodzimy się z pokolenia, które doskonale czuje się w przestrzeni cyfrowej i potrafi czerpać z możliwości technologii. Charakteryzującego się świeżym spojrzeniem na dynamiczną rzeczywistość oraz krytycznym myśleniem. Jesteśmy otwarci na dobre biznesowe relacje – bo wiemy, że najlepsze rezultaty tworzą się dzięki zaufaniu. Lata pracowitości i dociekliwości dały nam doświadczenie – dzięki czemu czujemy się pewnie w branży automotive. Procesy projektowe i wdrożeniowe nie mają przed nami tajemnic. Mamy wyszlifowaną wiedzę, którą chętnie się z Tobą podzielimy. W przeszłości tkwi doświadczenie i pokora. W przyszłości – motywacja.

MEET THE TEAM

CO : Founder & Head of Design

Mateusz Przystał

Współzałożyciel D61 Design i Head of Design

Mateusz Przystał

Projektant i kreatywna połówka założycielskiego duetu D61 Design. Dziennikarze piszą o nim: “młody i z doświadczeniem” - Mateusz urodził się w 1995 roku, ale pierwsze zawodowe kroki stawiał jeszcze jako nastolatek. Wychował się na tzw. twardym designie, czyli współpracy z cięższymi gałęziami przemysłu. Chętnie za wyzwanie wybiera środki transportu (od futurystycznych kamperów i skutera dla niepełnosprawnych po elektryczne autobusy), ale w portfolio ma również kolekcje mebli metalowych dla Metalkasu, funkcjonalne rozwiązania stołecznej stacji benzynowej Moya czy zegarki Balticus.

Co roku prowadzi cykl zajęć z projektowania 3D w warszawskim liceum. Zawodowo "dorastał” u boku Janusza Kaniewskiego. Dziś Mateusz Przystał obrał samodzielną ścieżkę. Każdy kolejny projekt to nowe wyzwanie i inny zestaw potrzeb. W D61 Design poszukuje na nie odpowiedzi.

CO : Founder

Piotr Luty

Współzałożyciel D61 Design

Piotr Luty

Manager od 1995 roku związany z sektorem automotive. Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Uczestnik wielu programów menadżerskich takich jak: ICAN Institute, Harvard Business Review Polska. Przez wiele lat pracował między innymi dla Volkswagena, Audi, a także Mercedes-Benz. Przez 9 lat zarządzał spółkami w Grupie Kapitałowej Sobiesława Zasady, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery.

Za źródło sukcesów uważa umiejętność oceny pracy i docenienia wkładu współpracowników. Dobra znajomość branży sprawia, że nie sposób mu wmówić, że czegoś nie da się zrobić. Wizja stworzenia firmy, która nie przyjmuje „niemożliwego” jako argumentu, zaowocowała powstaniem spółki OE Industry, którą od 2012 r. nieustannie zarządza i jest jej udziałowcem. W D61 Design zajmuje się tym, co robił przez całe swoje życie – odpowiada za wymagającą część biznesową, balansując pomiędzy abstrakcyjnym światem twórczym a cyferkowym opierającym się na cyfrach światem biznesu.

Automotive Designer

Hubert Dąbrowski

Projektant automotive

Hubert Dąbrowski

Absolwent wydziału Automotive & Transport Design na Uniwersytecie w Coventry. Jego kariera zawodowa zaczęła się w studio projektowym Astheimer. Zaraz po ukończeniu studiów został zatrudniony przez SAIC Advanced Design London, gdzie projektował samochody dla marek MG i Roewe. Po powrocie z Wielkiej Brytanii pracował jako niezależny projektant, by finalnie na stałe stać się częścią zespołu D61 Design.

W pracy jak i w życiu jest zwolennikiem rozwiązań nieoczywistych a jednocześnie wartościowych. Uważa, że rzeczy istotne nie zawsze błyszczą najmocniej. Poza światem projektowania zgłębia bardzo różne tematycznie dziedziny. Raz jest to ceramika, innym razem nauka o technologii blockchain. Jednak niezmiennie jego hobby pozostaje jazda na rowerze. Twierdzi, że nie ma takiego problemu, od którego nie można by odjechać.    

Project Manager

Kamil Makowski

Project manager

Kamil Makowski

Kamil uwielbia otaczać się kreatywnymi i pełnymi pomysłów ludźmi. Studiował ekonomię, lecz świat finansów i cyferek nie wciągnął go tak, jak świat designu, w którym czuje się jak w swoim żywiole.

W D61 Design zajmuje się koordynowaniem pracy zespołu projektowego, będąc łącznikiem między Studiem a Klientami. Dzięki jego pracy nasi projektanci mają odpowiednie warunki do bujania w obłokach... choć Kamil regularnie dba o to, by jednocześnie twardo stąpali po ziemi.

Product Designer

Basia Bellon

Projektantka produktu

Basia Bellon

Projektantka wzornictwa i komunikacji wizualnej. Absolwentka Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie. Specjalizuje się w projektowaniu produktu - w szczególności ceramiki, mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Współpracowała z wieloma producentami, między innymi z Polskimi Fabrykami Porcelany Ćmielów i Chodzież oraz Canpol Babies. Jej projekty uczestniczyły w wielu wystawach w całym kraju, zdobywały uznanie w konkursach wzorniczych, a także stanowią wyposażenie instytucji kulturalnych. Projektowanie to dla niej nieustanne poznawanie siebie, drugiego człowieka i otaczającego ją świata.

Twardo

stąpamy po ziemi

Wychodzimy z założenia, że nowoczesność nie polega na odrzuceniu tradycji, ale jej twórczym przetworzeniu. Śmiało czerpiemy więc z dorobku najwybitniejszych przedstawicieli europejskiego designu, tworząc projekty o ponadczasowej formie.

Twardo stąpamy po ziemi, pilnując założonych budżetów i terminów, ale jednocześnie robimy to, co daje nam ogromną radość i satysfakcję.