Looking into the future,
not forgetting the past.

O nas

Mateusz Przystał i Piotr Luty to duet, który odpowiada za stworzenie studia projektowego D61 Design. Wywodzimy się ze świata “twardego” designu, takiego jak środki transportu, urządzenia czy narzędzia, jednak nasze doświadczenie sięga znacznie szerzej. Jesteśmy otwarci na każdy obszar projektowania i chętnie pracujemy na wielu, często skrajnych, płaszczyznach. Bardzo lubimy nowe wyzwania. Realizujemy zarówno małe i nieskomplikowane, jak i duże i złożone projekty - choć często to te małe potrafią rzucić znacznie więcej wyzwań. Stawiamy przede wszystkim na jakość, a nie ilość realizacji. Wychodzimy z założenia, że nowoczesność nie polega na odrzuceniu tradycji, ale jej twórczej adaptacji. Inspirujemy się przeszłością, ale zarazem kreujemy trendy, które będą obowiązywać w przyszłości. Jesteśmy profesjonalistami, którzy twardo stąpają po ziemi, dbając o to, by bezwzględne tabele Excela nie studziły twórczych wizji. Jednocześnie robimy to, co daje nam ogromną radość i satysfakcję. Patrzymy w przyszłość, ale nie odwracamy się od przeszłości.

MEET THE TEAM

Head of Design & CO : Founder

Mateusz Przystał

Główny projektant i współzałożyciel D61 Design

Mateusz Przystał

Projektant i kreatywna połówka założycielskiego duetu D61 Design. Dziennikarze piszą o nim: “młody i z doświadczeniem” - Mateusz urodził się w 1995 roku, ale pierwsze zawodowe kroki stawiał jeszcze jako nastolatek. Wychował się na tzw. twardym designie, czyli współpracy z cięższymi gałęziami przemysłu. Chętnie za wyzwanie wybiera środki transportu (od futurystycznych kamperów i skutera dla niepełnosprawnych po elektryczne autobusy), ale w portfolio ma również kolekcje mebli metalowych dla Metalkasu, funkcjonalne rozwiązania stołecznej stacji benzynowej Moya czy zegarki Balticus.

Co roku prowadzi cykl zajęć z projektowania 3D w warszawskim liceum. Zawodowo "dorastał” u boku Janusza Kaniewskiego. Dziś Mateusz Przystał obrał samodzielną ścieżkę. Każdy kolejny projekt to nowe wyzwanie i inny zestaw potrzeb. W D61 Design poszukuje na nie odpowiedzi.

CEO & CO : Founder

Piotr Luty

CEO i współzałożyciel D61 Design

Piotr Luty

Manager od 1995 roku związany z sektorem automotive. Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Uczestnik wielu programów menadżerskich takich jak: ICAN Institute, Harvard Business Review Polska. Przez wiele lat pracował między innymi dla Volkswagena, Audi, a także Mercedes-Benz. Przez 9 lat zarządzał spółkami w Grupie Kapitałowej Sobiesława Zasady, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery.

Za źródło sukcesów uważa umiejętność oceny pracy i docenienia wkładu współpracowników. Dobra znajomość branży sprawia, że nie sposób mu wmówić, że czegoś nie da się zrobić. Wizja stworzenia firmy, która nie przyjmuje „niemożliwego” jako argumentu, zaowocowała powstaniem spółki OE Industry, którą od 2012 r. nieustannie zarządza i jest jej udziałowcem. W D61 Design zajmuje się tym, co robił przez całe swoje życie – odpowiada za wymagającą część biznesową, balansując pomiędzy abstrakcyjnym światem twórczym a cyferkowym opierającym się na cyfrach światem biznesu.

Automotive Designer

Hubert Dąbrowski

Projektant automotive

Hubert Dąbrowski

Absolwent wydziału Automotive & Transport Design na Uniwersytecie w Coventry. Jego kariera zawodowa zaczęła się w studio projektowym Astheimer. Zaraz po ukończeniu studiów został zatrudniony przez SAIC Advanced Design London, gdzie projektował samochody dla marek MG i Roewe. Po powrocie z Wielkiej Brytanii pracował jako niezależny projektant, by finalnie na stałe stać się częścią zespołu D61 Design.

W pracy jak i w życiu jest zwolennikiem rozwiązań nieoczywistych a jednocześnie wartościowych. Uważa, że rzeczy istotne nie zawsze błyszczą najmocniej. Poza światem projektowania zgłębia bardzo różne tematycznie dziedziny. Raz jest to ceramika, innym razem nauka o technologii blockchain. Jednak niezmiennie jego hobby pozostaje jazda na rowerze. Twierdzi, że nie ma takiego problemu, od którego nie można by odjechać.    

Project Manager

Kamil Makowski

Project manager

Kamil Makowski

Kamil uwielbia otaczać się kreatywnymi i pełnymi pomysłów ludźmi. Studiował ekonomię, lecz świat finansów i cyferek nie wciągnął go tak, jak świat designu, w którym czuje się jak w swoim żywiole.

W D61 Design zajmuje się koordynowaniem pracy zespołu projektowego, będąc łącznikiem między Studiem a Klientami. Dzięki jego pracy nasi projektanci mają odpowiednie warunki do bujania w obłokach... choć Kamil regularnie dba o to, by jednocześnie twardo stąpali po ziemi.

Product Designer

Basia Bellon

Projektantka produktu

Basia Bellon

Projektantka wzornictwa i komunikacji wizualnej. Absolwentka Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie. Specjalizuje się w projektowaniu produktu - w szczególności ceramiki, mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Współpracowała z wieloma producentami, między innymi z Polskimi Fabrykami Porcelany Ćmielów i Chodzież oraz Canpol Babies. Jej projekty uczestniczyły w wielu wystawach w całym kraju, zdobywały uznanie w konkursach wzorniczych, a także stanowią wyposażenie instytucji kulturalnych. Projektowanie to dla niej nieustanne poznawanie siebie, drugiego człowieka i otaczającego ją świata.

Automotive Engineer

Artur Głogoza

Jego specjalnością są pojazdy... specjalne. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Poznańskiej. Od samego początku swojej kariery związany jest z branżą automotive. Opracowywał i wdrażał do produkcji wiele pionierskich rozwiązań, zarządzał zespołami projektowymi oraz działami wdrożeniowymi. Jako ekspert w branży opiniował i rekomendował do realizacji innowacyjne projekty badawczo-rozwojowe.

Jest pewien, że wszystko można zrobić lepiej i na dodatek wie, jak to zrobić. Doskonale łączy pozytywne myślenie z pracowitością i determinacją. Nigdy się nie poddaje, w czym może mu pomagać znajomość sportów walki.

Twardo

stąpamy po ziemi

Wychodzimy z założenia, że nowoczesność nie polega na odrzuceniu tradycji, ale jej twórczym przetworzeniu. Śmiało czerpiemy więc z dorobku najwybitniejszych przedstawicieli europejskiego designu, tworząc projekty o ponadczasowej formie.

Twardo stąpamy po ziemi, pilnując założonych budżetów i terminów, ale jednocześnie robimy to, co daje nam ogromną radość i satysfakcję.