Zegarek Nomad Balticus

DATA REALIZACJI
2020
KLIENT
Balticus
INFORMACJE
Projekt zegarka automatycznego day-date z rodziny „Gwiezdny Pył".
Model został wyprodukowany jako ściśle limitowana edycja.

Nomad to kontynuacja linii modelowej „Gwiezdny Pył", zapoczątkowanej przez ikoniczny już dla marki zegarek. Projekt bazuje na jego zmodyfikowanej kopercie z osłoną koronki, która została po raz pierwszy wykorzystana w specjalnym modelu dla Wisły Kraków. Cała reszta to całkowicie nowy design, który zapoczątkował nowy język stylistyczny marki Balticus.

Główną ideą, która przejawia się w detalach zegarka, to gra światła i sposób, w jaki zachowuje się na jego powierzchniach. Rant lunety otrzymał szlif inspirowany diamentami. Dekiel natomiast jest jak piasek na plaży i tafla morza. Nawiązuje to do pochodzenia marki. Koronki: główna na godzinie trzeciej (do regulacji czasu, daty i dnia tygodnia) oraz dodatkowa na godzinie dziesiątej (do obracania wewnętrznej lunety z dodatkową strefą czasową) wykorzystują ten sam motyw stylistyczny.

Zegarek powstał w dwóch wersjach językowych - angielskiej oraz polskiej. Ta ostatnia przeznaczona została wyłącznie dla akcjonariuszy marki.

Motywem przewodnim w Nomadzie jest gra światła na jego powierzchni. Sposób, w jaki odbija się od wszelkich załamań, przywodzi na myśl pofalowaną taflę morza.

Wzór na deklu i koronkach zegarka, a także na wieczku pudełka, nawiązuje do nadmorskiego rodowodu marki Balticus.

Projekt :
Mateusz Przystał
2020