Laweta Samochód pomocy drogowej

DATA REALIZACJI
2019-2022
KLIENT
Decarad
INFORMACJE
Projekt zabudowy lawety na bazie samochodu Volkswagen Crafter. Pojazd powstał w dwóch wersjach: jako cywilna laweta oraz jako pomoc drogowa. Na jego podstawie opracowywana jest cała rodzina pojazdów. Nasze Studio odpowiadało również za zaprojektowanie identyfikacji wizualnej marki Decarad.

Pojazdy pomocy drogowej, takie jak laweta, są zestawieniem dwóch światów. Z jednej strony jest fabryczna kabina samochodu, na której opiera się pojazd. Z drugiej natomiast - zabudowa, która nadaje mu właściwą funkcję. Zazwyczaj między tymi elementami zauważyć można znaczny dysonans wizualny, który powoduje, że pojazd nie jest odbierany jako spójna bryła. To jeden z podstawowych problemów, który nasz Klient chciał rozwiązać, tworząc markę Decarad.

Realizując projekt, nasze Studio miało dwa nadrzędne cele. Pierwszym z nich było udoskonalenie funkcjonalności i komfortu użytkowania pojazdu. Proces został poparty wieloma warsztatami z użytkownikami, którzy na co dzień mają styczność z podobnymi pojazdami. Drugim celem było wyeliminowanie wspomnianego wyżej wizualnego dysonansu poprzez spójne połączenie ze sobą kabiny Volkswagena Craftera z platformą holowniczą. Kluczem było osiągnięcie harmonii pomiędzy wszystkimi elementami wchodzącymi w skład projektu.

Bryła kabiny płynnie przechodzi w zabudowę za nią.

Poza projektem lawety opracowaliśmy również identyfikację wizualną marki Decarad.

Kolejne pojazdy na bazie lawety są w trakcie opracowywania. Razem stworzą spójną wizualnie rodzinę.

Projekt :
Mateusz Przystał
Inżynieria :
Decarad
Oświetlenie :
OE Industry
2019-2022