Tramwaj Projekt czoła

DATA REALIZACJI
2020
KLIENT
SAATZ
INFORMACJE
Projekt nowej stylistyki czoła tramwaju Škoda 16T z taboru MPK Wrocław.
Nasze studio odpowiadało zarówno za kwestię wizualną, jak i za przygotowanie elementów poszycia do produkcji oraz osadzenie oświetlenia.

Choć głównym zadaniem naszego studia było przeprojektowanie czoła tramwaju, prawda jest taka, że projekt ten wychodził szeroko poza swój podstawowy temat. To nie tylko stylistyka pojazdu. To również wizerunek zarówno MPK Wrocław - właściciela pojazdów, jak i firmy SAATZ - ich producenta. Każdy pojazd, który opuszcza bramy zajezdni, staje się wizytówką marki oraz - co najważniejsze - bardzo ważnym elementem miejskiego krajobrazu. To odpowiedzialne zadanie.

Škoda 16T, na której bazuje projekt, od wielu lat porusza się po ulicach Wrocławia. Miasto przez ten czas wyraźnie się zmieniło, a wraz z nim technologia, ludzie i ich przyzwyczajenia. Świadomość tych nieustannie zachodzących zmian powoduje, że należy spojrzeć na projekt inaczej. Nowy tramwaj nie jest przeznaczony tylko dla dzisiejszych nas i dzisiejszego Wrocławia. Będzie on świadkiem kolejnych zmian i dalszego rozwoju. I właśnie na te zmiany należało go przygotować. A to oznacza - uodpornić.

Podstawowym założeniem było, aby nowy tramwaj doskonale wpisywał się w tkankę miejską Wrocławia, a także (a może przede wszystkim) wywoływał uśmiech na twarzach jego mieszkańców.

Zajęliśmy się nie tylko kwestią stylistyki, ale również przygotowaniem elementów poszycia do produkcji oraz osadzeniem oświetlenia.

W produkcyjnej wersji tramwaju malowanie czoła zostało zmienione.

Projekt :
Mateusz Przystał
Inżynieria :
Artur Głogoza / OE Industry
SAATZ
Oświetlenie :
OE Industry
2020